... minut pas minuti

Keshilla

Arrogante si unë

E di shumë mirë që mamaja ime do të donte që të isha ndryshe. Ndoshta më e organizuar, më e pastër, më e lëpirë. Ndoshta do të dontë që të

15/04/2024 14:59

Të pavërtetat e “virgjërisë”

Virgjëria, e kuptuar si pastërti, edhe sot i paraqitet shumë vajzave si një prioritet absolut: diçka që duhet mbrojtur dhe ruajtur me xhelozi deri në martesë, ose të paktën derisa

11/04/2024 13:53

A harrohet tradhetia?

Ti nervozohesh nje dite, agravon ne nervat e tua, shkul floket godet murin, dhe papritmas ben nje vrime ne mur mu aty ne dhomen e ndenjes. Ndihesh keq, ne faj

25/02/2024 12:39

8 marsi i gjen gratë në protestë

Nata është e Jona! Bashkohuni në marshim: Datë: 8 mars 2024.Orari: 18:00 PM.Nisja: Sheshi i Lirisë. Qyteti Studenti.Mbërritja: Sheshi Skënderbej Ne marshojmë për të theksuar të drejtën e grave dhe vajzave për

21/02/2024 16:40

Dicka qe ajo nuk do qe ti ta dish

Ajo nuk do qe ti te dish qellimet e saj te verteta, kush eshte ajo ne te vertete, cfare ka bere ne te kaluaren e saj dhe cfare eshte e

20/03/2023 10:38

Pse ajo saboton suksesin tend?

Ujerat jane te qeta, ti mendon se gjerat kane marre kthese per mire dhe dicka e rendesishme ne jeten tende do te ndodhe. Ndoshta ke nje provim te madh, ke

16/03/2023 11:46