... minut pas minuti

Sport

Sa kushton Olimpiada në Paris?

Lojërat Olimpike që do të nisin më 26 korrik në Paris do të kushtojnë 4,4 miliard euro. Këto janë të dhënat e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar. Paratë vijnë më së shumti

21/07/2024 13:43

Mongolia “e artë” me uniformat e atletëve

Skuadra e Mongolisë në Paris 2024 do të prezantohet gjatë ceremonisë së hapjes me shumë klas. Uniformat e ekipit janë prodhuar nga shtëpia e modës e Batbaatar Munkhbaya. Kjo e fundit

21/07/2024 11:43

Gjimnastja japoneze përjashtohet nga Lojërat Olimpike

Gjimnastja japoneze përjashtohet nga Lojërat Olimpike! Shoko Miyata, 19 vjeçe, kapitene e ekipit japonez të gjimnastikës artistike është përjashtuar nga ekspedita olimpike dhe nuk do të marrë pjesë në Lojërat

20/07/2024 19:22

Lajmi i trishtë për sportin shqiptar

Është ndarë nga jeta, në moshën 86-vjeccare, mësuesi, profesori, pedagogu, trajneri, specialist i atletikës, njeriu i organizimit të manifestimeve sportive, spartakiadave të mëdha, Petrit Qëndro. I lindur më 1938, jeta

20/07/2024 12:15