... minut pas minuti

PasionBlog: Horoskopi

Dashi

Te merkuren nje vale emocionesh konfliktuale e pushton Dashin. Mund te dalin ne drite ceshtje te vjetra te marredhenieve, te cilave duhet t'i kushtoni vemendje. Kur flisni me partnerin duhet te jeni te hapur dhe te sinqerte, ne menyre qe te shmangni keqkuptimet. Ne fushen e punes mund te shfaqen mundesi, te cilat duhen vleresuar me kujdes ne te gjitha aspektet e tyre.

Demi

Te merkuren ne dashuri, dita lind nen yje te mire. Lidhjet e dashurise forcohen, ndersa per beqaret ka mundesi te marrin nje surprize romantike. Jeni te vendosur por ne te njejten kohe te duruar ne punen tuaj, kjo vetem mund t'ju shperbleje. Ështe nje kohe e mire per te ndjekur projekte ambicioze dhe per te konsoliduar pozicionin tuaj profesional.

Binjaket

Shume prej jush do te perjetojne zhgenjim gjate oreve te ardhshme. Njeri nuk eshte i mire, si ne zyre, nje burim stresi i madh, ashtu edhe ne privat. Do kete zenka dhe diskutime si ne sferen familjare ashtu edhe ne ate sentimentale, te cilat vetem sa do ju fryjne nervozizmin.

Gaforrja

Te merkuren mund te keni parasysh edhe nje here disa dinamika te marredhenieve Sekreti per te ruajtur qetesine eshte sinqeriteti, me veten dhe me te tjeret. Ne fushen e punes mund te gjeni zgjidhjen e nje problemi qe ekziston prej disa kohesh. Besoni intuites tuaj dhe merrni vendime konkrete.

Luani

Te merkuren nje dite qe mund te sjelle surpriza te kendshme ne dashuri. Jini te hapur per te mirepritur njerez te rinj ne jeten tuaj. Yjet tregojne nje faze kreativiteti dhe produktiviteti per ju. Keni energji pozitive qe mund ta shfrytezoni per te realizuar projekte me entuziazem.

Virgjeresha

Intoleranca eshte mbret. Shume, shume situata te ndryshme ne pritje ne fusha te ndryshme te jetes suaj ju acarojne si kurre me pare. Ju deshironi rezultate, menjehere, nuk mund t'i nenshtroheni me komoditeteve te te tjereve.

Peshorja

Te merkuren dite me yje te mire ne dashuri, marredhenie te shkelqyera. Ështe koha e duhur per te krijuar lidhje te rendesishme me te tjeret. Perkushtimi dhe angazhimi juaj mund te shperblehen ne pune. Puna shume te con ne rezultate te shkelqyera, por per te qene gjithmone mendjemprehte duhet te beni edhe pushime.

Akrepi

Te merkuren i shqetesuar emocionalisht, keshtu do te ndiheni kete dite. Ju duhet te perpiqeni te trajtoni friken dhe shqetesimet tuaja ne nje menyre konstruktive. Mund t'ju duhet te perballoni sfidat ne pune, por e rendesishme eshte te qendroni te qete, do te arrini te kaperceni cdo pengese.

Shigjetari

Te merkuren nje dite e luhatshme ne dashuri, per disa me shume, per te tjere me pak. Nese problemi eshte kembengulja e keqkuptimeve te vogla, dijeni se vetem me komunikim te hapur dhe te sinqerte situata mund te zgjidhet. Frymezimi per ide te reja ne fushen profesionale.

Bricjapi

Te merkuren qielli tregon situata romantike dhe te ngrohta per kete shenje. Ne kete dite duhet te perdorni energjine tuaj pozitive per te forcuar marredheniet e dashurise. Mund te jete koha per te marre vendime te rendesishme ne fushen e punes. Besoni intuites tuaj dhe ndiqni instinktet tuaja pa frike.

Ujori

Te merkuren ndiheni paksa te pezulluar ne dashuri. Kjo nuk do te thote qe ju duhet te nxitoni per te arritur ne perfundime qe mund te rezultojne te pasakta dhe t'ju bejne te merrni vendime po aq te papershtatshme. Mund te kete sfida me te cilat perballeni ne pune, por ju keni mjaftueshem besim ne aftesite tuaja per te mos i frikesuar ato.

Peshqit

Te merkuren ne dashuri priten emocione te medha per kete shenje. Gjithmone degjoni dhe ndiqni zemren tuaj dhe kerkoni mbeshtetje nga njerezit e afert. Mund te kete projekte stimuluese dhe kreative ne fushen profesionale. Shfrytezojeni aftesine tuaj per te dialoguar dhe intuiten tuaj per te dale.